Tasuta tarne üle Eesti alates 65 €
Tasuta tarne üle Eesti alates 65 €

Miks valida villane voodipesu?

Tänu oma struktuurile loob vill ainulaadse soojusbarjääri, mis kaitseb keha nii kuumuse kui ka külma eest, sest vill imab ja aurustab suurepäraselt niiskust.

Vill on ideaalne valik inimestele, kes higistavad või on temperatuurimuutuste suhtes tundlikud. Tänu lanoliini antibakteriaalsetele omadustele on villases voodipesus tervislik magada – see ei sisalda baktereid, mis põhjustavad higilõhna, allergiat tekitavaid tolmulestasid ning voodipesu ise püsib kauem puhas ja värske.

Villased tekid – mida peaks teadma?

Villase voodipesu õhu läbilaskvus on koguni 86 %, mis võimaldab hoida magamise ajal mugavat temperatuuri. Villane voodipesu imab ja aurustab niiskust lausa seitse korda paremini kui traditsiooniline voodipesu. Parima mugavuse tagamiseks tuleb vaid vastata paarile küsimusele ja valida endale sobivaim villane tekk.

Miks ei ole soovitav villaseid tekke tekikotti panna?

Villaseid tekke ei ole soovitav tekikotti panna, sest katete kasutamine pärsib villa loomulikke omadusi: õhu läbilaskvust, niiskuse/lõhnade imendumist ja aurutamist, mikromassaaži, soojuse teket. Vill soojendab meid ja meie soojendame villa, teised kiud iseenesest sooja ei anna, vaid keha peab neid esmalt soojendama, et saaksime nautida villa pakutavat soojust. Tänu sellele ei vaja see palju hooldust, piisab, kui seda sagedamini väljas tuulutada ning vastavalt vajadusele pesta või puhastada.

Soovin tekikotti kasutada, milline valida?

Tavalistes tekikottides võib tekk libiseda. Seepärast on kõigil FLOKATI tekkidel nurkades spetsiaalsed aasad paeltega tekikoti jaoks (leiad FLOKATI tootevalikust). Tekk ei libise, kui paelad on aasade külge kinnitatud.

Valida tooted
voodipesu

Mille poolest erinevad meriino-, kaameli- ja kašmiirvillased tekid?

FLOKATI tootevalikus on 100% meriinovillased, 90% meriino- ja 10% kaamelivillased, 97% meriino- ja 3% kašmiirvillased tekid. Isegi väike kogus kaameli- või kašmiirvilla koos meriinovillaga muudab täielikult kanga struktuuri. Seetõttu peaksid tekki valides teadma peamisi erinevusi nende villade vahel.

Villa erinevused

Meriinovill
See vill on pügatud ja õhem kui inimese juuksed, pehme, allergiavastane ja suurepäraste isoleerivate omadustega. Villatooted on kohevad, pehmed ja õrnad. Siiski tasub märkida, et tundliku naha puhul võib isegi seda tüüpi vill olla liiga kare. Kasutades tekikotti, sobib see 100% meriinovillast tekk kindlasti ideaalselt.

Valida tooted
Kaamelivill
Kaamelivillast tekid tänu suuremale lanoliinisisaldusele hoiavad soojust 30% paremini kui meriinovillased tekid. Villa ei pügata, vaid kammitakse. Tootmiseks ei kasutata kogu karva, vaid ainult looma kehale kõige lähemat aluskarva, mille tulemuseks on villakarvade eriline pehmus. Villatoodete karvad on lühemad, tihedamad ja sirgemad. Kaamelivillaga tekid sobivad ka tundliku nahaga inimestele.

Valida tooted
Kašmiirvill
Kašmiirvill on üks maailma luksuslikumaid, mis on samuti kammitud, mistõttu on see ülimalt pehme ja loomuliku läikega. Sellest villast valmistatud tooted võivad olla kuni 7 korda soojemad kui meriino. Väga tundliku nahaga omanikele, kes soovivad nautida villa looduslikke omadusi ilma seda katte alla peitmata, on see ideaalne valik.

Valida tooted

Miks on villased tekid lastele ülimalt kasulikud?

Vastsündinute keha ei suuda end mõnda aega ülekuumenemise või jahtumise eest kaitsta. Villase voodipesu me ei vali vaid sooja pärast – see stimuleerib ka retseptoreid nahal, mis soodustavad vereringet ja vastsündinu hingamisprotsessi, mis on esimestel päevadel väga oluline. Nendel põhjustel on soovitatav valida imikutele villast voodipesu juba esimestest päevadest alates. Kohanedes temperatuurimuutustega kaitseb villane voodipesu beebisid nii ülekuumenemise kui ka külmetamise eest.

 

 

Valida tooted

Villased padjad – mida peaksime teadma?

FLOKATI tootevalikus on enamjaolt villase kattega padjad, mille sisetäidis on valmistatud polüesterpallidest. Kaasaegsed tootmistehnoloogiad võimaldavad toota kvaliteetseid ja hügieenilisi polüesterpalle, kuhu ei kogune tolmu ja niiskust, seetõttu sobivad ka allergikutele. Villakattel on see eelis, et see imab ja aurustab kiiresti niiskust, jääb kuivaks, mistõttu tolmulestad sellesse ei kogune.

Valida tooted

Villased linad – mida peaksime teadma?

Tänu oma erilisele struktuurile loob vill keha ümber barjääri, mis hoiab Sind talvel soojana ja suvel takistab ülekuumenemist. Villakarvad imavad ja aurustavad hästi niiskust ning imada vett kuni 30% villa enda kaalust. Seega, isegi kui higistad palju, jääb villane voodi kuivaks.

Kuiv voodipesu on ebasoodne pinnas bakteritele ja lestadele ning neid omadusi suurendab veelgi lanoliin (looduslik rasv, mis kaitseb lambaid nakkuste eest). Vill püsib kaua puhas ja värske ning parandab unekvaliteeti. Villane voodipesu on eriti kasulik neile, kes kipuvad palju higistama, on tundlikud temperatuurimuutustele või on altid allergilistele haigustele. Toodet on lihtne hooldada ja pole vaja sageli pesta – soovitatav on voodi lihtsalt hommikul tegemata jätta, et villal oleks võimalik liigne niiskus ära aurustada ja tuulutada.

Valida tooted

Kuidas villatooteid õigesti hooldada?

Villaste toodete pikaealisuse tagamiseks soovitame järgida põhilisi hooldusnõuandeid.

Vaata rohkem
Flokati

Voodipesu test

Läbi FLOKATI villatest ja saa teada, milline villane voodipesu on Sinule sobilik..

Alustada testi
Lemmiktooted
Hetkel pole lemmiktooteid veel valitud
Sulle võib meeldida ka:
Villased-kindad-hallid
 1116
Logi sisse
Registreeri