Tasuta tarne üle Eesti alates 65 €
Tasuta tarne üle Eesti alates 65 €

Mis asi on vill?

Vill on 7 korda kulumiskindlam kui puuvill ja isegi 10 korda vastupidavam kui siid. Kui villakiudu on koguni 20 000 korda kokku painutatud ja uuesti sirgendatud, ei kaota see oma esialgseid omadusi. Liiga kõrgel temperatuuril tõmbub villakiud kokku, kuid venitades võib see taastada oma esialgse kuju ja õige hoolduse korral peavad villased tooted vastu pikki aastaid.

Villastel toodetel, nagu ka paljudel teistel looduslikest kiududest toodetel (nt, nahal), on spetsiifiline lõhn, seega kui uus villatoode on väga lõhnav, siis on selle kvaliteet küsitav. Teisest küljest võib toote eriti terav spetsiifiline lõhn tähendada, et see on valmistatud ebakvaliteetsest villast. Villa loomulikku lõhna leevendab tõhusalt selle õhutamine kuivas keskkonnas, päikese või tuule eest varjatud kohas.

Mille poolest on vill eriline?

Antistaatiline
Vill imab hästi niiskust ja tänu sellele elektriseerub see harva.
Plekikindel
Villa loomulik kaitsekiht vähendab määrdumist ja plekkide kangasse imendumist.
Ei kortsu
Villased riided venivad neid kandva inimese keha järgi ja taastavad hiljem jälle oma kuju.
Taastuv
Kuni on lammaste karjatamiseks rohtu, seni kasvatavad nad igal aastal uue villa.
Hingav ja lõhnakindel
Kulunud villa saab mulda tagasi viia, kus see kiiresti laguneb.
Bioloogiliselt lagunev.
Vill imab ja aurustab niiskust (higi) ning ebameeldivaid lõhnu.
Kandmiseks sobiv igal aastaajal
Vill kohaneb igal aastaajal inimese kehatemperatuuri muutustega.
Lambavill

arvatavasti kõige populaarsem villatüüp, mis on kõigile tuntud kui looduslik ja vanast ajast kasutatav kiudaine. Lambavill on pehme, soe, õhku läbilaskev ja tagab hea kaitse temperatuurikõikumise korral.

Meriinolammaste vill

Äärmiselt kvaliteetsest meriinolamba villast valmistatud villased lasteriided. Vill ei lase teie lastel üle kuumeneda ega külmetada. Valige villased sukkpüksid, sokid, vestid, mütsid või sarafanid. Laste villased riided igaühe valikul.

Kaamelivill

Kaamelivilla kogutakse kaamelite kevadise karvavahetuse ajal käsitsi kammides, see vill on kerge, õrn ja pehme. Kaamelite arvukuse vähenemise ja nende loomade villa vähesuse tõttu peetakse seda tekstiilitööstuses väga kalliks materjaliks ja seetõttu segatakse seda kõige sagedamini meriinovillaga. Kaamelivill sisaldab lanoliini (looduslikku villarasva) 30% rohkem kui meriinovill ja tänu sellele hoiab soojust paremini.

Alpakavill

on palju kergem kui lambavill, on eriti õrn ja läikiv nagu siid, kuid samuti on ka tugev, ei vanu peaaegu üldse ega ei kortsu. Olenevalt alpaka vanusest ja tõust hoiab tema vill soojust keskmiselt 4-6 korda paremini kui lambavill.

Kašmiirvill

kõige luksuslikum vill, mida saadakse kašmiirkitsedelt. Nende loomade villakarvad on pehmed, siidise läikega ning kašmiir ise on äärmiselt kerge ja soe. Luksuskangaste valmistamisel kasutatav pehme alumine kašmiirkitsede karv ei ole lõigatud, vaid hoolikalt välja kammitud.

Mohäärvilla

saadakse angoorakitsede karvast. See on pehme ja õrn, kuid tugev vill. Mohääri suured ja siledad uduvillakiud panevad selle villa särama, aitavad värvainel imenduda ja kaunilt värve peegeldada.

Villa sordid

Vill (ladina keeles lana) on looduslik kiud, mida saadakse erinevat tüüpi loomade karvkattest ning mida on selle ainulaadsete termiliste ja materjaliomaduste tõttu hinnatud juba vanadest aegadest tänapäevani. Villa tee kiust meie käteni on pikk ja rafineeritud protsess. Taludest kokku korjatud vill puhastatakse ja muudetakse kas vanaaegsete masinate või kaasaegse tehnika abil ketrajate, kangakudujate ja varrastel kudujate poolt lõngadeks ja moodsateks materjalideks. Villakiud on erinevad ja nende omadused sõltuvad loomaliigist:

Villa hooldus

Villa on lihtne hooldada, tänu keemilisest koostisest tingitud kiirele reaktsioonile puhastub vill ise kergesti. Kui tuleb kätte aeg tõsisemaks hoolduseks, siis on oluline teada põhireegleid.
Rohkem teavet

Kuidas valida õige voodipesu?

TEST
Soovid rohkem hubasust?

Vali FLOKATI villatooted kohe praegu.

Kauba tagastus on tasuta
Kohaletoimetamine üle Eesti
Tasumine kauba kättesaamisel
Turvaline ostmine
Lemmiktooted
Hetkel pole lemmiktooteid veel valitud
Sulle võib meeldida ka:
Logi sisse
Registreeri